اطلاعیه شروع ثبت‌نام و زمان برگزاری مجموعه آزمون های احراز صلاحیت حرفه‌ای در نظام مهندسی کشور

خبر غیر رسمی

با قرار دیوان عدالت اداری، برگزاری آزمون کارشناسی ماده 27 سازمان نظام مهندسی ساختمان متوقف گردید.

اعضای نظام مهندسی ساختمان

اطلاعیه شروع ثبت‌نام و زمان برگزاری مجموعه آزمون‌ها

پیرو اطلاعیه‌های قبلی و در پی تعلیق زمان برگزاری آزمون‌های اردیبهشت ۱۴۰۰ نظام مهندسی (به دلیل شروع موج چهارم بیماری کرونا)، به اطلاع کلیه متقاضیان می‌رساند آزمون‌های مذکور برای کلیه رشته‌های مهندسی مندرج در قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان شامل رشته‌های معماری (نظارت، طراحی و اجرا)، عمران (محاسبات، نظارت، اجرا، طرح و اجرای گود، پی و سازه نگهبان و ارزیابی، طرح و اجرای بهسازی)، تاسیسات‌مکانیکی (نظارت، طراحی و اجرا)، تاسیسات‌برقی (نظارت، طراحی و اجرا)، شهرسازی، نقشه‌برداری و ترافیک، همچنین در کلیه رشته‌های کاردانی شامل معماری، عمران، شهرسازی، نقشه‌برداری، تاسیسات‌ مکانیکی و تاسیسات‌ برقی به همراه آزمون تعیین صلاحیت معماران تجربی و آزمون صلاحیت کارشناس ماده ۲۷، به‌طور هماهنگ و همزمان در روزهای ۱۳، ۱۴ و ۱۵ مرداد‌ ماه سال‌ جاری و مطابق برنامه زمانبندی مندرج در دستورالعمل ثبت نام در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

تاریخ شروع ثبت‌نام آزمون‌های یاد شده به شرح ذیل اعلام می‌‌گردد:

  • ثبت نام آزمون ورود به حرفه مهندسان به مدت ۲ روز از تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ لغایت ۱۴۰۰/۰۳/۱۸
  • ثبت‌نام آزمون‌های کاردان‌های فنی ساختمان و معماران تجربی به مدت ۴ روز از تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ لغایت ۱۴۰۰/۰۳/۲۰
  • ثبت‌نام آزمون صلاحیت کارشناس ماده ۲۷ به مدت ۴ روز از تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ لغایت ۱۴۰۰/۰۳/۲۰

از این‌ رو کلیه متقاضیان دریافت پروانه اشتغال به‌کار و صلاحیت‌های مذکور می‌توانند با مراجعه تدریجی به درگاه inbr.ir  نسبت به ثبت‌نام و یا اعمال اصلاحات احتمالی اقدام نمایند. لازم بذکر است متقاضیانی که قبلاً برای آزمون اردیبهشت ماه سال جاری ثبت نام نموده‌اند نیاز به ثبت نام مجدد ندارند و صرفاً در صورت نیاز به تغییر محل آزمون می‌توانند از تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ لغایت ۱۴۰۰/۰۳/۲۰  نسبت به اصلاح و ویرایش اطلاعات ثبت‌نام و احیاناً تغییر محل آزمون اقدام نمایند.

از آنجا که مهلت‌های مذکور قابل تمدید نمی‌باشند ضروری است متقاضیان نسبت به مطالعه دقیق دستورالعمل ثبت نام اقدام و از مفاد آن مطلع و اسناد و مدارک مورد نیاز را قبلاً آماده کرده باشند تا با محدودیت زمان مواجه نشوند.

لازم بذکر است سامانه ثبت‌نام از ساعت ۱۰:۰۰ روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ فعال می‌باشد.

شرایط متقاضیان آزمون صلاحیت کارشناس ماده ۲۷

به اطلاع کلیه متقاضیان آزمون‌های صلاحیت کارشناس ماده ۲۷ می‌رساند، داشتن پروانه اشتغال به کار مهندسی پایه یک در تمام صلاحیت‌ها برای رشته‌های مختلف مطابق مفاد بند‌های ۳ و ۴ ماده ۲ دستورالعمل نحوه برگزاری آزمون مذکور به شماره ابلاغ ۱۲۱۲۶/۱۰۰/۲ مورخ ۵/۲/۱۴۰۰ الزامی می‌باشد.

بدیهی است در صورت دارا نبودن شرایط لازم (پایه یک در تمام صلاحیت‌ها) برای اخذ این صلاحیت مطابق مفاد دستورالعمل مذکور صرف ثبت‌نام و قبولی در آزمون هیچگونه حقی را برای داوطلب ایجاد نخواهد کرد و قبولی ایشان کان‌لم‌یکن تلقی شده و مسئولیت ناشی از آن برعهده داوطلب می‌باشد.

روابط عمومی دفتر مقررات ملّی و کنترل ساختمان

مشاهده دستورالعمل ثبت نام

مشاهده منابع نظام مهندسی

به لیست دلخواه اضافه شداز لیست دلخواه حذف شد 1
افزودن برای مقایسه
به لیست دلخواه اضافه شداز لیست دلخواه حذف شد 0
افزودن برای مقایسه
- 5% اطلاعیه شروع ثبت‌نام و زمان برگزاری مجموعه آزمون های احراز صلاحیت حرفه‌ای در نظام مهندسی کشور اطلاعیه شروع ثبت‌نام و زمان برگزاری مجموعه آزمون های احراز صلاحیت حرفه‌ای در نظام مهندسی کشور 1507 300x300
50,350 تومان

کتاب تکمیلی کلیدواژه تاسیسات برقی اجرا (طلایی)

موجود نیست
فروشنده : آزمون تاپ
به لیست دلخواه اضافه شداز لیست دلخواه حذف شد 1
افزودن برای مقایسه
نظر دهید

پاسخ دهید

آزمون تاپ
Logo
بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0

مشاوره رایگان

آزمون کارشناسی رسمی نزدیکه!
برای مشاوره رایگان و عضویت در بزرگترین گروه کارشناسی رسمی فرم زیر را پر کنید.