معرفی دوره گزارش فاز 1 تاسیسات الکتریکی

گزارش فاز 1 تاسیسات الکتریکی

طراحی تاسیسات الکتریکی در هر پروژه‌ای مستلزم داشتن شناخت و آگاهی از کلیه بخش‌های پروژه شامل سازه، معماری و تاسیسات مکانیکی می‌باشد. متاسفانه مشاهده می‌شود اخیرا همکاران دست اندرکار شان و جایگاه طراحی پروژه را به حد رسم نقشه تقلیل داده‌اند و رسم نقشه و تهیه ترکیبی از تجهیزات و رسم مدارات ارتباطی را بدون لحاظ کردن واقعیات پروژه طراحی قلمداد می‌کنند.

طراحی یک پروژه فرآیندی ست که آمیزه‌ای از تحلیل‌های فنی، محاسبات و هنر نمایی طراح می‌باشد. لازم ارایه یک طرح کارآمد، فنی و کامل و فراگیر در بخش تاسیسات الکتریکی مطالعه اولیه طرح و تهیه گزارش فاز 1 می‌باشد.

درتهیه گزارش فاز 1 که به نوعی ریل گذاری رسیدن به مقصد ( تهیه نقشه‌ها و جزئیات در فاز2 ) می‌باشد مجموعه‌ای از سوالات باید بررسی و پاسخ دهی شود و به عنوان پایه و اساس طراحی در مرحله فاز 2 می‌باشد.

بنابر آنچه گفته شد تهیه گزارش فاز 1 جامع مختصر و مفید که به دور از توضیحات کلی اضافی باشد باید همواره مد نظر همکاران محترم باشد.

تعامل و همفکری گروه‌های طراحی تاسیسات برقی و تاسیسات مکانیکی بخش معماری و سازه و جمع‌بندی نهایی مطالب مبادله شده مقدمه تهیه گزارش جامع و کامل و مختصر فاز یک می‌باشد.

همان طور که پیشتر عرض شده گزارش فاز 1 باید به پرسش‌های پیرامون پروژه مورد نظر پاسخ دهد و از ذکر کلیات و مطالب صرفا تئوری در آن اجتناب کرد. گزارش باید شامل تحلیل‌ها و بیان پاسخ‌ها و چرایی انتخاب سیستم‌های تاسیسات الکتریکی در طرح مورد نظر باشد.

به عنوان مثال از ذکر مواردی چون مطرح کردن انواع سیستم‌های توزیع نیرو، توضیح عملکرد ترانسفورمرها و مزایا و معایب هر کدام از ترانسفورمرهای خشک و روغنی، سیستم‌های اعلام حریق متعارف و آدرس به موارد مشابه دیگر باید در گزارش فاز پرهیز نمود.

توجه داریم که اولا  اصول عملکرد و تفاوت‌ها مزایا و معایب سیستم الکتریکی در کتب مرجع و آموزشی که به وفور نیز وجود دارد ، نوشته شده است. دوم اینکه همکار محترمی که نماینده کارفرما می‌باشد و مسئول مطالعه گزارش فاز 1 می‌باشد، قطعا دارای دانش و تسلط کافی بر مطالب مهندسی برق می‌باشد.

متاسفانه در بسیاری از گزارشات مرحله اول، به جای پرداختن به موضوعات خاص  طرح مورد نظر، به موضوعات کلی پرداخته می‌شود. به عنوان مثال صفحات زیادی صرف توضیح ساختار دیزل ژنراتور و یا سیستم صوتی و زمینه‌های کاربرد آن می‌شود.

بیان کلیات و موضوعات عمومی  به نوعی توهین به خواننده گزارش  تلقی می‌شود و به ارزش  گزارش فاز 1  که باید نقش راهنما در پروژه را داشته باشد، لطمه وارد می‌کند.

مدرس و نگارنده : جناب آقای مهندس احمد جعفری یگانه

اطلاعات دوره گزارش فاز 1

عنوان دوره : گزارش فاز 1 تاسیسات الکتریکی

(اطلاعاتی که در گزارش فاز 1 می‌بایستی بررسی و ارایه شود و تحلیل نمونه پلان)

شرایط اقلیم پروژه

تخمین مقدماتی بار مصرفی

سیستم‌های الکتریکی مورد نیاز

فضاهای اختصاصی مورد نیاز سرویس‌های الکتریکی و هماهنگی معماری و …

مشاهده دوره غیرحضوری (آنلاین) گزارش فاز 1 تاسیسات الکتریکی

معرفی دوره گزارش فاز 1 تاسیسات الکتریکی          1 283x400

کتاب تاسیسات الکتریکی معرفی دوره گزارش فاز 1 تاسیسات الکتریکی 991 300x300
29,900 تومان

کتاب تاسیسات الکتریکی

موجود نیست
فروشنده : آزمون تاپ
به لیست دلخواه اضافه شداز لیست دلخواه حذف شد 1
افزودن برای مقایسه
به لیست دلخواه اضافه شداز لیست دلخواه حذف شد 4
افزودن برای مقایسه
به لیست دلخواه اضافه شداز لیست دلخواه حذف شد 2
افزودن برای مقایسه
به لیست دلخواه اضافه شداز لیست دلخواه حذف شد 2
افزودن برای مقایسه
نظر دهید

پاسخ دهید

آزمون تاپ
Logo
بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
 • کل (0)
مقایسه
0

مشاوره رایگان

آزمون کارشناسی رسمی نزدیکه!
برای مشاوره رایگان و عضویت در بزرگترین گروه کارشناسی رسمی فرم زیر را پر کنید.