استپ ۷ و خانواده آن

برخی نرم افزاری های دیگر که توسط شرکت زیمنس در خانواده simatic عرضه شده اند و بعضا مکمل step 7 هستند با تقسیم بندی به سه دسته engineering, runtime و HMI خلاصه می شوند که در ادامه به توضیح آنها می  پردازیم:

Image result for plc استپ ۷ استپ ۷ و خانواده آن 196 P 1324162099636

Engineering Tools

A7 SCL: زبان برنامه نویسی سطح بالا می باشد که با زبان ST ذکر شده و در استاندارد IEC1131-3 تطبیق دارد و برای PLCهای S7-300 و S7-400 و C7 به کار می رود . قابل ذکر است که این نرم افزار در نسخه Step7 Professional موجود می  باشد.

S7 HiGraph : برای کنترل ترتیبی ( برای مطالعه بیشتر در رابطه با کنترل می توانید به مطلبی در مورد مقدمه ای برکنترل مراجعه کنید)  بصورت گرافیکی ، با ابزارهای پیشرفته و در PLC های S7-300 و S7-400 و C7 به کار می رود.

S7 GRAPH : برنامه نویسی بصورت گرافیکی است که برای کنترل ترتیبی به کار می رود و با زبان SFC مندرج در استانداردIEC1131-3 تطبیق دارد و برای PLC های S7-300 و S7-400 و C7 به کار می رود . این نرم افزار در نسخه Step7 Professional موجود می باشد.

S7 PLCSIM: سیمولاتور نرم افزاری است برای تست برنامه زمانی که PLC در دسترس نیست به کار می رود . این نرم افزار در نسخه Step 7 Professional موجود می باشد.

CFC : توسط این نرم افزار برنامه نویسی بصورت گرافیکی توسط یکسری بلوکهای از پیش تعیین شده طراحی و انجام می شود. این نرم افزار را باید جدا گانه تهیه کرد و برای S-300 , S7-400 و F/H Systems کاربرد دارد.

S7 PDIAG : ابزاری عیب یابی است که برای PLC های S7-300 و S7-400  به کار می رود .  این نرم افزار در نسخه Step 7 Professional موجود می باشد.

TeleService : برای ارتباط با plc از طریق خط تلفن به کار می رود . وقتی که plc توسط آداپتور خاص (tc) به مودم متصل باشد . با استفاده از کامپیوتر بصورت Remot می توان انرا از هر نقطه ای برنامه نویسی و رفع عیب کرد.

DOCPRO : برای مستند سازی بکار می رود با استفاده از آن می توان پس از اتمام پیر بندی و برنامه نویسی نقشه هایWarning و متن برنامه را با فرمت تهیه و چاپ کرد.

Runtime Software :

Standard PID Control : ابزار کمکی برای طراحی کنترل کننده های PID است که برای PLC های S7-300 و S7-400 و C7 به کار می رود.

Fuzzy Control : برای کنترل قازی است و در مواردی بکار می رود که توصیف ریاضی پروسه مشکل یا ناممکن باشد . در برخی موارد ترکیب این روش با لوپ های pid نتیجه بهینه را برای کنترل سیستم به همراه دارد.

Modular PID Control : ابزاری است که برای طراحی لوپ های کنترل پیچیده به کار می رود و داری فانکشن ها و بلوک های  از قبل طراحی شده می باشد.

Neurosystem : شبکه عصبی مورد استفاده در سیستم کنترل را می توان با این ابزار طراحی کرد و آموزش داد.

PRODAVE MPI : برای پردازش ترافیک دیتا در شبکه MPI بین سیستم های S7 و M7 و C7 به کار می رود.

HMI Software 

SIMATIC ProTools : ابزار پیکر بندی است که برای سیستم های کنترل اپراتوری و بخش مانیتورینگ مربوط به c7 به کار می  رود.

   SIMATIC Wincc: نرم افزاری برای طراحی سیستم مانیتورینگ است.

نظر دهید

پاسخ دهید

آزمون تاپ
Logo
بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0

مشاوره رایگان

آزمون کارشناسی رسمی نزدیکه!
برای مشاوره رایگان و عضویت در بزرگترین گروه کارشناسی رسمی فرم زیر را پر کنید.