به آزمون تاپ خوش آمدید!

سیستم تلفن در تاسیسات جریان ضعیف

سیستم تلفن

 

سیستم تلفن ساختمان‌هایی که مراکز اختصاصی تلفن (متعارف) دارند، لازم است در اتاق مرکز و یا اتاق‌های سایر تجهیزات مربوط به تلفن در محلی مناسب از نظر ارتباط با شبکه تلفن شهری و مدارهای داخلی ساختمان پیشبینی شود و از آن جز برای نصب تجهیزات مربوط به تلفن و در صورت داشتن فضای کافی برای دیگر تجهیزات جریان ضعیف، برای هیچ منظور دیگری استفاده نشود. اتاق و راهروهای اطراف کابینت‌ها و میزهای مربوط به سیستم، باید برای انجام کلیه عملیات سرویس و تعمیرات دارای ابعاد کافی باشد.

سیستم تلفن سیستم تلفن در تاسیسات جریان ضعیف tellephone room 1 scaled

در ساختمان‌های فاقد مرکز تلفن اختصاصی (متعارف)، محل جعبه ترمینال اصلی که خطوط ورودی تلفن به آن وصل می‌شود باید به نحوی انتخاب شود که ارتباط بین این جعبه و خطوط شبکه شهری و جعبه ترمینال‌های فرعی به سهولت انجام شود. در صورتی که ساختمان بر اساس شرایط شرکت مخابرات نیاز به فضای مستقل جهت موارد فوق داشته باشد، تمهیدات لازم باید پیشبینی شود.

جعبه ترمینال‌های اصلی و فرعی باید با توجه به توسعه‌های بعدی پیشبینی شوند و برای اتصالات اضافی فضای کافی داشته و به ترمینال زمین مجهز باشند.

ارتباط بین جعبه ترمینال‌های فرعی و جعبه ترمینال‌های نیمه اصلی با جعبه ترمینال مرکز تلفن باید با کابل کشیده شده در لوله‌ها یا مجاری کابل انجام شود.

کابل‌های مورد استفاده در سیستم‌های تلفن باید دارای نوعی پرده فلزی مانند شیلد یا فویل فلزی بوده و شامل یک رشته هادی مخصوص اتصال زمین نیز باشند.

هادی‌های اتصال زمین سیم‌ها و یا کابل‌های تلفن باید از طریق یک هادی حفاظتی جعبه ترمینال اصلی تلفن یا مرکز تلفن را به ترمینال یا شینه اصلی اتصال زمین ساختمان متصل کنند.

در صورت استفاده از سیستم تلفن تحت IP به جای سیستم تلفن متعارف آن در ساختمان‌ها، به ردیف 13-9-7-4-1 مبحث سیزدهم مقررات ملی ساختمان مراجعه شود.

سیستم تلفن سیستم تلفن در تاسیسات جریان ضعیف IP telephone

سیستم تلفن تحت IP:

سیستم تلفن تحت IP ( IP-Base یا IP-Phone ) به طور مستقل و یا مشترک با سیستم تلفن متعارف با توجه به نیاز ساختمان و بهره‌بردار، شرایط طرح و غیره با خصوصیات، شرایط و الزامات زیر مورد استفاده قرار می‌گیرد:

  •  این سیستم باید با رعایت پروتکل‌های اینترنت، استانداردهای مربوط به مخابرات و ارتباطات و نیز صدا تحت IP (VOIP) طراحی و بکار گرفته شود.
  • شبکه غیرفعال این سیستم از قبیل پریزهای کابل مسی شبکه، رک‌های فرعی و اصلی، کابل پشتیبان و غیره دارای الزامات یکسان با الزامات شبکه کامپیوتر می‌باشد.
  •  این سیستم می‌تواند در بستر و ساختار مستقل و یا در یک بستر مشترک با شبکه کامپیوتر و شبکه داده طراحی و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.
  • تعداد خطوط تلفن این سیستم بر اساس نیاز فضاها تعیین می‌گردد، مرکز این سیستم (IP PBX)، از طریق مرکز کامپیوتر و یا مرکز داده خطوط تلفن داخلی، شهری، کشوری، فاکس و غیره را به هم مرتبط می‌نماید.
  • بخش فعال مرکز این سیستم شامل سوییچ‌ها، سرورها، نرم‌افزار و سایر تجهیزات آن، توسط متخصصین مخابرات و یا فنآوری اطلاعات تعیین و انتخاب می‌گردد.
سیستم تلفن سیستم تلفن در تاسیسات جریان ضعیف VOIP1

سیستم‌های احضار، در بازکن (ارتباط صوتی و یا صوتی – تصویری) و زنگ اخبار

رعایت دستورالعمل سازندگان سیستم‌های فوق در طراحی و به کارگیری اجزاء و تجهیزات آن الزامی است.

انتخاب نوع هادی، قطر یا سطح مقطع و تعداد هادی‌ها و سایر مشخصات کابل و یا سیم در هر سیستم باید با توجه به توصیه‌های سازنده سیستم انجام شود.

سیستم درب بازکن تصویری تحت شبکه هوشمند سیستم تلفن سیستم تلفن در تاسیسات جریان ضعیف darbazkon
سیستم درب بازکن تصویری تحت شبکه هوشمند
به لیست دلخواه اضافه شداز لیست دلخواه حذف شد 2
افزودن برای مقایسه
کتاب تعمیر و عیب یابی آیفون و تلفن سیستم تلفن سیستم تلفن در تاسیسات جریان ضعیف 1922 300x300

کتاب تعمیر و عیب یابی آیفون و تلفن

فروشنده : آزمون تاپ
35,000 تومان 33,250 تومان
به لیست دلخواه اضافه شداز لیست دلخواه حذف شد 1
افزودن برای مقایسه
کتاب دستنامه برق سیستم تلفن سیستم تلفن در تاسیسات جریان ضعیف 2239 300x300

کتاب دستنامه برق

فروشنده : آزمون تاپ
75,000 تومان 67,500 تومان
به لیست دلخواه اضافه شداز لیست دلخواه حذف شد 0
افزودن برای مقایسه
کتاب مخابرات سیار سیستم تلفن سیستم تلفن در تاسیسات جریان ضعیف 848 300x300

کتاب مخابرات سیار

فروشنده : آزمون تاپ
140,000 تومان 133,000 تومان
به لیست دلخواه اضافه شداز لیست دلخواه حذف شد 0
افزودن برای مقایسه
سیستم تلفن سیستم تلفن در تاسیسات جریان ضعیف CA 1510 Gas detectors Physical and environmental measurements5 300x300

دیتالاگر مدل CA1510 دما-رطوبت-CO2 چاوین آرنوکس

فروشنده : یکتا آموت عمران
14,910,000 تومان
نظر دهید

پاسخ دهید

آزمون تاپ
Logo
بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0