تایمر راه پله

تایمر راه پله

همان گونه که از اسم مدار پیداست, از این دستگاه جهت استفاده در در راه پله ها و پارکینگ ها استفاده می شود. طریقه کارکرد این دستگاه این گونه است که در مدت زمان معینی به صورت خودکار روشنایی های کل راه پله را خاموش می کند به اینصورت که هنگامی که شاسی (کلید) فشرده می شود ( این کلیدها دارای فنری هستند که پس از فشرده شدن دوباره به حالت اول باز می گردد) تمام لامپ های راه پله روشن می شوند و پس از زمانی که قبلا توسط ما تنظیم شده است دوباره خاموش می شوند. درجه تنظیم زمان روشن ماندن لامپ ها بر روی دستگاه تایمر تعبیه شده است که معمولا از 1 تا 20 دقیقه قابل تنظیم است همچنین حالت دائم نیز در این دستگاه ها وجود دارد تا در صورت نیاز به صورت دائم لامپ ها روشن بمانند.

این دستگاه ها از مصرف برق را کاملا بهینه نموده و از نظر اقتصادی بسیار مقرونه به صرفه می باشند. سیستم های دیگری نیز در راه پله ها به کار می روند
طریقۀ سیم کشی مدار تایمر به این شکل است که تمام روشنایی ها به شکل موازی به هم وصل می شوند یعنی به وسیله دو رشته سیم از یک لامپ به لامپ دیگر وصل می شوند. یکی از سیم ها به نول وصل شده و سیم دیگر وارد سوکت “مشترک لامپ و شاسی” می شود. کلیدها نیز به صورت موازی از یک کلید به کلید دیگر متصل می شود. کلیدهای تایمر دارای دو پیچ می باشند و این اتصال موازی از پیچ یک کلید به پیچ کلید صورت می گیرد. یکی از این پیچ ها به فاز وصل می شود و پیچ دیگر وارد سوکت ” مشترک لامپ و شاسی” در تایمر می شود. در صورتی که فاز هم نام باشد می توان فاز کلیدها را نیز از فازی که به تایمر می دهیم گرفت. همان گونه که متوجه شده اید خود دستگاه تایمر به جز سوکت”مشترک لامپ و شاسی” داری دو سوکت فاز و نول نیز می باشد که به آنها فاز و نول وصل می کنیم. نقشه زیر موضوع کمی روشن تر خواهد نمود:

نظر دهید

پاسخ دهید

آزمون تاپ
Logo
بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0

مشاوره رایگان

آزمون کارشناسی رسمی نزدیکه!
برای مشاوره رایگان و عضویت در بزرگترین گروه کارشناسی رسمی فرم زیر را پر کنید.