دانلود مبحث نهم مقررات ملی ساختمان

مبحث نهم مقررات ملی ساختمان – طرح و اجرای ساختمان‌های بتن آرمه

توسعه مداوم طرح‌های عمرانی و حجم بزرگ سرمايه‌های دولتی و خصوصی كه هر ساله در كشور صرف انجام عمليات ساختمانی می‌شود اهميت تدوين، به‌روزرسانی و ترويج مقررات ملی ساختمان را آشكار می‌سازد.

با توجه به اهتمام جدی دفتر امور مقررات ملی ساختمان جهت بازنگری و به روز نمودن مباحث، كميته مبحث نهم بعد از تدوين آخرين ويرايش مبحث نهم مقررات ملی ساختمان در سال 1388 ،از سال 1391 مجدداً ارزيابی و بازنگری مطالب را آغاز نمود كه خوشبختانه در خرداد ماه 92 پيشنويس ويرايش جديد اين مبحث آماده شد و در معرض نظرخواهی صاحب‌نظران و مهندسان قرار گرفت. در اين ويرايش مبحث نهم مقررات ملی ساختمان نسبت به چاپ قبلی اقدامات زير انجام شده است:

  1. ويرايش جديد مبحث نهم مشتمل بر دو بخش، كه بخش اول با عنوان «مفاهيم كلی و مشخصات مصالح» در دوازده فصل و بخش دوم با عنوان «اصول تحليل و طراحی» نيز در دوازده فصل منظور شده است.
  2. اصلاح برخی اشكالات و رفع ابهامات موجود در فصول مختلف.
  3. در بخش اول با اصلاح برخی فصول قبلی، چهار فصل جديد با عناوين پايایی (دوام) بتن و ميلگردهای فولادی، اجرای بتن در شرايط غيرمتعارف، بتن‌های ويژه و ارزيابی و كنترل كيفيت و بازرسی بتن و مصالح مصرفی تدوين و ارائه گرديده است.
  4. در بخش دوم كه در قالب 12 فصل ارائه شده ضمن ارائه روش‌ها و مبانی طراحی، به دليل افزودن موضوع بتن‌های توانمند، اصلاحاتی در فصول مختلف صورت گرفته به طوری كه روش‌های ارائه شده برای بتن‌های معمولی و توانمند قابل استفاده باشد.
  5. با توجه به اهميت و توسعه استفاده از بتن پيش تنيده در پروژه‌های مختلف ساختمانی از جمله صفحات پوشش، آخرين فصل بخش دوم به معرفی محدوديت‌های طراحی و اجرایی اعضای بتن پيش تنيده پرداخته است.

دانلود PDF مبحث نهم مقررات ملی ساختمان – طرح و اجرای ساختمان‌های بتن آرمه

توجه: در صورت مشکل در دانلود فایل، کلیک راست کرده و روی گزینه  Open in new tab کلیک کنید.

به لیست دلخواه اضافه شداز لیست دلخواه حذف شد 5
افزودن برای مقایسه
به لیست دلخواه اضافه شداز لیست دلخواه حذف شد 2
افزودن برای مقایسه
به لیست دلخواه اضافه شداز لیست دلخواه حذف شد 1
افزودن برای مقایسه
به لیست دلخواه اضافه شداز لیست دلخواه حذف شد 1
افزودن برای مقایسه
نظر دهید

پاسخ دهید

آزمون تاپ
Logo
بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0

مشاوره رایگان

آزمون کارشناسی رسمی نزدیکه!
برای مشاوره رایگان و عضویت در بزرگترین گروه کارشناسی رسمی فرم زیر را پر کنید.