دانلود نشریه شماره 234

نشریه شماره 234 – آیین نامه روسازی آسفالتی راه های ایران

نشریه شماره 234 که در دوازده فصل و ۲۷۹ صفحه توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی تهیه و تنظیم شده است، در برگیرنده ضوابط و معیارهای طراحی روسازی راه های آسفالتی است که با استفاده از آئین نامه ها، مبانی و معیارها و توصیه های فنی بین المللی و تجارب راه سازی کشور تهیه شده است.

یکی از مهم ترین مسایل موجود در طراحی و اجرای راه های کشور عدم توجه کافی به ضوابط و معیارهای طراحی روسازی و یا استفاده ترکیبی از ضوابط و معیارها، با ماخذ گوناگون بوده است که موجب کاهش کیفیت و عمر مفید جاده ها و در نتیجه اتلاف سرمایه های ملی نیز شده است .

بنا بر مفاد ماده 23 قانون برنامه و بودجه، معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور موظف به تهیه و ابلاغ ضوابط، مشخصات فنی، آئین نامه ها و استانداردهای مورد نیاز طرح های عمرانی کشور می باشد. با توجه به تنوع و گستردگی طرح های عمرانی، طی سال های اخیر سعی شده است در تهیه و تدوین این گونه مدارک علمی از مراکز تحقیقاتی و توان فنی دستگاه های اجرایی ذیربط استفاده شود. از این رو در بازنگری نشریه حاضر ، موسسه قیر و آسفالت ایران ضمن هماهنگی با دفتر نظام فنی اجرایی معاونت نظارت راهبردی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور، عهده دار این مهم گردید.

نشریه شماره 234 –  آیین نامه روسازی آسفالتی راه های ایران ( تجدید نظر اول )

به لیست دلخواه اضافه شداز لیست دلخواه حذف شد 1
افزودن برای مقایسه
به لیست دلخواه اضافه شداز لیست دلخواه حذف شد 1
افزودن برای مقایسه
به لیست دلخواه اضافه شداز لیست دلخواه حذف شد 2
افزودن برای مقایسه
به لیست دلخواه اضافه شداز لیست دلخواه حذف شد 0
افزودن برای مقایسه
نظر دهید

پاسخ دهید

آزمون تاپ
Logo
بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0

مشاوره رایگان

آزمون کارشناسی رسمی نزدیکه!
برای مشاوره رایگان و عضویت در بزرگترین گروه کارشناسی رسمی فرم زیر را پر کنید.