معرفی نرم افزار دیالوکس

نرم افزار دیالوکس

نرم افزار دیالوکس نرم افزاری رایگان ساخته شده توسط شرکت DIAL در زمینه طراحی سیستم روشنایی و نورپردازی فضای داخلی و خارجی ساختمان است که طراحی آن بر پایه روش‌های ذکر شده در استاندارد آلمانی DIN می‌باشد و از 25 زبان پشتیبانی می‌نماید.

ورودی این نرم افزار اطلاعاتی مانند ابعاد اتاق رنگ و بافت محیط است که این امکان وجود دارد لامپ‌های مختلف از سازنده‌های متفاوت در نرم افزار قرار گیرد. مشاهده دیاگرام نوری لامپ‌های قرار داده شده در طراحی، محاسبه توان مصرفی کل چراغ‌ها و در نتیجه برآورد هزینه برق مصرفی پیش از اجرای طرح و … از ویژگی‌های این نرم افزار است.

این نرم افزار برای یکسان بودن نتایج طراحی با نتایج واقعی ، این امکان را دارد که مجموعه محصولات نورپردازی شرکت‌های مختلف را به نرم افزار اضافه کنید و از آن المان‌ها در طراحی خود استفاده نمایید. شرکت‌های معتبر تولید کننده تجهیزات نورپردازی معمولا مجموعه محصولات خود را از به صورت رایگان در اختیار طراحان قرار می‌دهند.

دیالوکس دارای کتابخانه‌ایی قدرتمند شامل دیوارهای آجری شیشه‌ای و در و پنجره است که امکان Import و Export فایل‌های اتوکد و 3ds Max در آن وجود دارد. این نرم افزار با قرار دادن ابزارهای ویژه طراحی این امکان را به کاربر می‌دهد که فایل اتوکد خود را در نرم افزار دیالوکس باز کرده و با فراخوانی پلاگین‌های مورد نظر طراحی مربوط به روشنایی و نور پردازی آن را انجام دهد.

در سال 2012 نرم افزار DIALux evo به منظور افزایش سرعت دیالوکس روانه بازار شد. این ورژن از نرم افزار با استفاده از الگوریتم‌های برنامه نویسی پیشرفته گرافیک و سرعت بالاتری را برای آن رقم زده است و قابلیت نصب هر دو نرم افزار در یک سیستم وجود دارد.

مهمترین ویژگی DAILux evo طراحی کل ساختمان به صورت یکجا می‌باشد. می‌توان گفت DIALux evo امکان محاسبات کمتری نسبت به دیالوگ دارد همچنین امکاناتی مانند روشنایی خیابان و روشنایی اضطراری قابلیت‌هایی است که در آن دیده نمی‌شود.
از رقبای نرم افزار دیالوکس می‌توان به Rulex و Calculux و light tools اشاره کرد.

مشاهده آموزش جامع نرم‌افزار DIALux

مشاهده منابع تاسیسات برقی ساختمان

به لیست دلخواه اضافه شداز لیست دلخواه حذف شد 0
افزودن برای مقایسه
کتاب روشنایی فنی و تاسیسات الکتریکی نرم افزار دیالوکس معرفی نرم افزار دیالوکس 123 300x300
9,000 تومان

کتاب روشنایی فنی و تاسیسات الکتریکی

موجود نیست
فروشنده : آزمون تاپ
به لیست دلخواه اضافه شداز لیست دلخواه حذف شد 1
افزودن برای مقایسه
نظر دهید

پاسخ دهید

آزمون تاپ
Logo
بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0

مشاوره رایگان

آزمون کارشناسی رسمی نزدیکه!
برای مشاوره رایگان و عضویت در بزرگترین گروه کارشناسی رسمی فرم زیر را پر کنید.