دانلود نشریه شماره 253

نشریه شماره 253 – آیین‌نامه نظارت و کنترل فنی بر عملیات و کنترل نقشه‌برداری

نشریه شماره 253 به استناد ماده ۲۳ قانون برنامه و بودجه، آیین‌نامه نظارت و کنترل فنی بر عملیات و خدمات نقشه‌برداری توسط دفتر امور فنی و تدوین معیارهای سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تهیه شده است، در تدوین این آیین‌نامه از همکاری کارشناسان برجسته کشور استفاده شده و هدف از تهیه آن ایجاد یکنواختی در اعمال نظارت و کنترل بر خدمات نقشه‌برداری می‌باشد.

بررسی سابقه نظارت بر خدمات نقشه‌برداری نشان می‌دهد که از بدو تاسیس سازمان نقشه‌برداری کشور در سال ۱۳۳۲ امر نظارت یکی از وظایف سازمان مذکور بوده است. اصولا یکی از وظایف دولت‌ها در راستای اعمال حاکمیت آن‌ها، پاسداری از استانداردها، دقت‌ها و ضوابط فنی با اعمال نظارت و کنترل فنی بر مجریان مربوط، به ویژه بخش خصوصی می‌باشد. از این رو به منظور پرهیز از اعمال سلیقه و ایجاد یکنواختی در اعمال نظارت و کنترل فنی بر خدمات نقشه‌برداری اقدام به تهیه آیین‌نامه نظارت و کنترل فنی (نشریه شماره 253) بر خدمات نقشه‌برداری گردید.

این آیین‌نامه (نشریه شماره 253) در چهار فصل تهیه شده که فصل‌های اول و دوم آن شامل تعاریف و وظایف می‌باشد و فصل‌های سوم و چهارم آن بیشتر جنبه اجرایی داشته و شامل دستورالعمل‌ها و فرم‌های لازم به منظور نظارت و کنترل فنی می‌باشد. علاوه بر آن در مجموعه حاضر چهار ضمیمه در ارتباط با کمیته تشخیص صلاحیت ناظره دستورالعمل نمونه برداری آماری، موافقت نامه نظارت و نکات مهم در تنظیم گزارش فنی نیز ارائه شده است. لازم به یادآوری است که در تهیه نشریه شماره 253 قابل فهم بودن مطالب و استفاده از عبارات مصلح مورد توجه بوده، به عنوان نمونه به جای کلمه Undershoot به مفهوم نرسیدن خطوطی که قرار است در یک نقطه متقاطع شوند از اصطلاح “نرسیدگی و به جای کلمه Overshoot به مفهوم گذشتن بیش از حد دو خط متقاطع بعد از نقطه تلاقی از اصطلاح ردشدگی استفاده شده است.

توجه: در صورت مشکل در دانلود فایل، کلیک راست کرده و روی گزینه  Open in new tab کلیک کنید.

به لیست دلخواه اضافه شداز لیست دلخواه حذف شد 0
افزودن برای مقایسه
به لیست دلخواه اضافه شداز لیست دلخواه حذف شد 0
افزودن برای مقایسه
به لیست دلخواه اضافه شداز لیست دلخواه حذف شد 0
افزودن برای مقایسه
نشریه شماره 253 دانلود نشریه شماره 253 1761 300x300
130,000 تومان

کتاب نقشه برداری ثبتی

فروشنده : آزمون تاپ
به لیست دلخواه اضافه شداز لیست دلخواه حذف شد 1
افزودن برای مقایسه
نظر دهید

پاسخ دهید

آزمون تاپ
Logo
بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0

مشاوره رایگان

آزمون کارشناسی رسمی نزدیکه!
برای مشاوره رایگان و عضویت در بزرگترین گروه کارشناسی رسمی فرم زیر را پر کنید.