منوی محصولات
منوی محصولات

کتاب نیروگاه خورشیدی و تاثیر آن بر سیستم قدرت

کتاب نیروگاه خورشیدی و تاثیر آن بر سیستم قدرت
ناشر سها دانش
نویسنده
تعداد صفحات ۲۱۶
قیمت پشت جلد ۱۵,۰۰۰ تومان
قیمت فروش ۱۴,۲۰۰ تومان
۵٪ تخفیف

ا توجه به استانداردهای بین المللی اگر میانگین انرژی تابشی خورشید در روز بالاتر از 3.5 کیلووات ساعت بر متر مربع باشد، استفاده از مدل های انرژی خورشیدی نظیر کلکتورهای خورشیدی یا سیستم های فتوولتائیک بسیار اقتصادی و مقرون به صرفه است.

 

ظرفیت های جهانی نشان می‌دهد حدود 30 گیگاوات از ظرفیت فتوولتائیک جدید در سراسر جهان در سال 2011 عملیاتی شده است. با افزایش 74 درصدی در کل دنیا به میزان 70 گیگاوات رسیده است. نصب و راه اندازی واقعی در طول سال 2011 نزدیک به 25 گیگاوات بوده است. چرا که بعضی از ظرفیت های متصل شده به شبکه در سال 2010 نصب شده بودند. کشورهای پیشرو در بیشترین ظرفیت سلول خورشیدی نصب شده تا انتهای سال 2011 آلمان، ایتالیا، ژاپن، اسپانیا و آمریکا بوده اند. با مطالعات انجام شده توسط DLR آلمان، در مساحتی بیش از 2000 کیلومتر مربع، امکان نصب بیش از 60 هزار مگاوات نیروگاه حرارتی خورشیدی وجود دارد.

 

در بسیاری از قسمت‌های ایران انرژی تابشی خورشید بسیار بالاتر از این میانگین بین المللی می باشد و در برخی از نقاط این میزان حتی بالاتر از 7 تا 8 کیلو وات ساعت بر مترمربع اندازه گیری شده است. ولی به طور متوسط انرژی تابشی خورشید بر سطح زمین ایران حدود 4.5 کیلو وات ساعت بر متر مربع است.

 

آمارهای علمی در این باره حاکی از آن است که اگر مساحتی معادل 100*100 کیلومتر مربع زمین را به ساخت نیروگاه خورشیدی اختصاص دهیم، برق تولیدی آن معادل کل تولید برق کشور در سال 1389 خواهد بود.

 

کتاب های متعددی در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر از جمله انرژی خورشید وجود دارد که عمده این کتاب ها تنها به معرفی این انرژی و کاربرد آن بسنده کرده‌اند و در آن‌ها کمتر به مسائل فنی و عملیاتی پرداخته شده است. این کتاب عمدتا به جنبه‌های مختلف فنی انرژی خورشیدی و تاثیر آن بر شبکه قدرت پرداخته است که با توجه به پتانسیل بالای کشور در این زمینه و رویکرد جدی وزارت نیرو برای استفاده از پتانسیل عظیم انرژی خورشیدی و همچنین احساس کمبود این نوع مطالعه در زمینه انرژی خورشیدی بر آن شدیم تا این کتاب را به رشته تحریر در آوریم.

ناشر سها دانش
نویسنده
طبقه بندی
نوبت چاپ 3
تاریخ چاپ ۱۳۹۴
شابک 9786001811463
قطع کتاب رقعی
تعداد صفحات ۲۱۶
قیمت پشت جلد ۱۵,۰۰۰ تومان
قیمت فروش ۱۴,۲۰۰ تومان
زبان کتاب فارسی

شما میتوانید نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
حروف بزرگ و کوچک یکسان است.