منوی محصولات
منوی محصولات

الکترونیک قدرت ( مدارها،عناصر وکاربردها) ویراست چهارم

الکترونیک قدرت ( مدارها،عناصر وکاربردها) ویراست چهارم
ناشر نیاز دانش
نویسنده
مترجم
تعداد صفحات ۱,۰۲۴
قیمت پشت جلد ۱۰۰,۰۰۰ تومان
قیمت فروش ۹۵,۰۰۰ تومان
۵٪ تخفیف

اثر پیش‌رو یکی از معتبرترین کتابهای الکترونیک قدرت به شمار می‌آید. این کتاب در ایران نیز مانند اکثر دانشگاه‌های جهان در دوره‌های برق و رشته‌های وابسته تدریس می‌شود و شامل جدیدترین مباحث در زمینۀ سیستم‌های قدرت است که با مثال‌های متعددی در هر بخش همراه است. در چاپ اخیر این کتاب تغییرات زیادی نسبت به چاپهای قبل به وجود آمده است که از جملۀ آن می‌توان به بررسی روش‌های جدید مدولاسیون، به‌کارگیری برنامه SPICE در طراحی و تحلیل مدارها و همچنین در قسمت کاربردها،Facts ، کلیدهای استاتیک، منابع تغذیه و راه‌اندازهای dc وac اشاره کرد.

کتاب حاضر به‌عنوان مرجع کاملی برای درس الکترونیک قدرت/مبدل قدرت استاتیک برای دانشجویان مهندسی برق و الکترونیک به نگارش درآمده است. این کتاب را می‌توان در سطح کارشناسی ارشد نیز تدریس کرد و حتی برای مهندسانی که در زمینه طراحی و کاربردهای الکترونیک قدرت فعالیت می‌کنند، بسیار مفید است. به پیشنهاد پدیدآورنده کتاب فصل‌های 1 تا 11 زمینه قوی الکترونیک قدرت را در دانشجویان ایجاد  می‌کند و فصل‌های 12 تا 17 را می‌توان به دانشجویان کارشناسی ارشد و یا به عنوان درس اختیاری در سال آخر مهندسی برق ارائه نمود.

انتشارات نیاز دانش کتاب الکترونیک قدرت نوشته پرفسور رشید ویراست چهارم را به قلم توانای  دکتر سید ابراهیم افجه‌ای ( استاد و هیات علمی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه شهید بهشتی ) و با همکاری  دکتر علیرضا سیادتان (هیات علمی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه شهید بهشتی) ترجمه و در 1024 صفحه با قطع وزیری منتشر و در دسترس علاقه‌مندان قرار داده است.

کتاب شامل پنج بخش اصلی به شرح زیر می‌باشد:

دیودها و یکسوسازهای قدرت، فصل‌های2و3

ترانزیستورهای قدرت و مبدل‌هایDC_DC ، فصل‌های4و5

اینورترها، فصل‌های7،6و8

تریستورها و مبدل‌های تریستوری، فصل‌های10،9و11

کاربردها و حفاظت الکترونیک قدرت، فصل‌های16،15،14،13،12و17

ناشر نیاز دانش
نویسنده
مترجم
طبقه بندی
نوبت چاپ 1
شابک 9786006481920
قطع کتاب وزیری
تعداد صفحات ۱,۰۲۴
قیمت پشت جلد ۱۰۰,۰۰۰ تومان
قیمت فروش ۹۵,۰۰۰ تومان
زبان کتاب فارسی

شما میتوانید نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
حروف بزرگ و کوچک یکسان است.