منوی محصولات
منوی محصولات

شغل هایی آینده ربات ها

یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

رباتها از اجزای مکانیکی به همراه الکترونیک و برنامه نویسی تشکیل شده اند و به وسیله آنها می توان کارهایی که به صورت یکنواخت و یا خشن می باشد انجام داد. آنها سه ویژگی دارند که می توان از آن استفاده کردکه عبارتند از هوش مجازی و درک و خلاقیت که خیلی از شغل ها به این ویژگی ها نیاز دارند.در زیر به شغل هایی که در آینده ربات می تواند جایگزین آنها شود اشاره شده است.

ماموران حفاظتی

طی تحقیقاتی که در دانشگاه آکسفرد انجام شده به این نتیجه رسیدند که ۸۴ % احتمال این که مامورین حفاظتی با ربات ها تعویض شوند وجود دارد. اکنون نیز همچین ربات هایی وجود دارند و در حال سرویس دهی هستند که از سنسور ها و دوربین ها و موتور دستگاه همراه با تجهیزات دیگر ساخته شده اند که تمامی این تجهیزات به صورت یک بدن طراحی شده است که می توانید یکی از نمونه ها را در تصویر پایین مشاهده کنید.

شغل هایی که به وسیله ربات ها جایگزین می شوند


سرویس های ملکی

در این مورد نیز احتمال ۸۶ درصدی وجود دارد که کار را برای مشاوران املاک سخت می کند.رباط هایی طراحی خواهد شد که توانایی نشان دادن خانه های که فروشندگان برای رهن اجاره یا برای فروش گذاشته اند را به شما  نشان می دهد و شما می توانید با استفاده از سرویس گوگل مپ و تجهیزات دیگر خانه را مشاهده کنید.

شغل هایی که به وسیله ربات ها جایگزین می شوند


ربات های نانوا

ما در فیلم ها مشاهده کردیم که در کارخانه های بزرگ از ربات ها برای پخت نان استفاده می کنند ولی اکنون این امکان تا ۹۰ دصد وجود دارد که نانوایی های قدیمی با تکنولوژی جدید تعویض شود و ربات ها برای شما نان های مختلف را درست کنند.

شغل هایی که به وسیله ربات ها جایگزین می شوند


تکنسین های هسته ای

احتمال ۸۵ درصدی برای جایگزینی ربات ها با تکنسین های هسته ای وجود دارد که به نظر ترسناک میاد ولی این ربات ها نیز مانند ربات های امنیتی در حال حاضر وجود دارند و کار هایی را انجام می دهند که برای انسان خطر ساز است ( مانند اشعه های مضر )

شغل هایی که به وسیله ربات ها جایگزین می شوند


راننده تاکسی

همان طور که احتمالا در فیلم های علمی تخیلی دیده اید شاید ایده ماشین هایی که ربات ها آن را هدایت می کنند به نظر خنده دار باشد ولی طی تحقیقات دانشگاه Oxford به این نتیجه رسیدند که احتمال ۹۰ درصدی تعویض حمل و نقل های قدیمی با تکنولوژی رباتیک عوض شود.

شغل هایی که به وسیله ربات ها جایگزین می شوند


ربات های داروساز

آماده کردن و توزیع قرص و دارو ها به محارت به خصوصی نیاز ندارد و احتمال ۹۲ درصدی به کار گیری این ربات ها در داروخانه ها وجود دارد و از طرفی دیگر این عمر باعث افزایش کیفیت و امکان خطا را به صفر می رساند.

شغل هایی که به وسیله ربات ها جایگزین می شوند

نظرات کاربران

شما میتوانید نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
حروف بزرگ و کوچک یکسان است.